Stomatologia Zachowacza


W leczeniu zachowawczym skupiamy się na profesjonalnej diagnostyce, leczeniu próchnicy, a następnie precyzyjnym wypełnieniu ubytku. To bardzo ważna dziedzina stomatologii skupiająca się na profilaktyce próchnicy, jak i wdrożeniu odpowiedniego leczenia. W naszej klinice stawiamy na diagnostykę w oparciu o kamerę wewnątrz-ustną, a w razie wymagań klinicznych wykonujemy zdjęcia RTG. Do wypełnień stosujemy materiały najnowszej generacji, biorąc pod uwagę estetykę oraz funkcjonalność.

Ważne jest aby przestrzegać zaleceń lekarza w kwestii higienizacji oraz regularnie przychodzić na badania kontrolne. Brak profilaktyki oraz wczesnego leczenia, może doprowadzić do zapaleń miazgi, co wymaga wdrożenia leczenia endodontycznego kanałowego).

Endodonocja

Endodonocja


Leczenie endodontyczne (kanałowe) skupia się na leczeniu chorób miazgi zęba oraz zapaleń tkanek okołowierzchołkowych. Polega to na skutecznym usunięciu zmienionej zapalnie lub martwej miazgi z kanałów korzeniowych, zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki najnowszym technologiom opracowujemy kanały i wypełniamy je specjalistycznymi materiałami.

Pozwala to zachować zęba w jamie ustnej oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe. Pacjent jest także pod kontrolą radiologiczną, aby móc ocenić skuteczność leczenia.

Stomatologia Dziecięca

Stomatologia Dziecięca


Dziedzina ta zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym u pacjentów w wieku rozwojowym. W naszej klinice skupiamy się na wczesnej profilaktyce, leczeniu oraz edukacji małych pacjentów jak i rodziców. Bardzo ważna jest pierwsza wizyta (nazywana wizytą adaptacyjną), aby kształtować u dziecka późniejsze nastawienie do wizyt stomatologicznych. 

Higienizacja i Wybielanie Zębów


Trudno zachować piękny i zdrowy uśmiech bez prawidłowej higieny jamy ustnej. Oprócz codziennego szczotkowania oraz nitkowania zębów bardzo ważna jest też profesjonalna higienizacja przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym. Samo szczotkowanie zębów nie usunie bowiem nagromadzonego kamienia nazębnego. Tworzy się om poprzez nawarstwianie zmineralizowanej płytki nazębnej. Jej długotrwała obecność może powodować próchnicę oraz sprzyja powstawaniu stanów zapalnych dziąseł.

Zabieg usuwania kamienia składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Drugim etapem jest piaskowanie, podczas tej czynności pod ciśnieniem uwalniany jest piasek, który ma za zadanie oczyścić powierzchnię zębów jak i przestrzenie międzyzębowe. Trzeci etap to polerowanie powierzchni zębów specjalnie do tego przeznaczoną pastą polerującą. Ostatnim etapem higienizacji może być przeprowadzona fluoryzacja, dzięki której zwiększa się odporność zębów na próchnicę. Fluoryzacja pomaga także zmniejszyć wrażliwość zębów po zabiegu. Po przeprowadzonej fluoryzacji powinno się powstrzymać od spożywania posiłków i napojów przez ok 2 godziny.

Częstotliwość zabiegu higienizacji zależy najczęściej od stopnia podatności pacjenta na odkładanie się kamienia nazębnego. Raz na pół roku powinno się przeprowadzić taki zabieg, choć zdarza się, że u niektórych osób trzeba go przeprowadzać częściej.